O firmie CompoTec

Witam! Nazywam się Marcin Krugły. Jestem inżynierem lotniczym, jak również modelarzem RC. W ramach firmy CompoTec – technologie kompozytowe, specjalizuję się w produkcji kompozytów epoksydowych. Wykonujemy m.in. płyty z włókna węglowego (z ang. carbon fiber), szklanego, aramidowego (Kevlar®) oraz kombinacji tych zbrojeń. Opracowałem innowacyjną technologię produkcji, dzięki której oferowane płyty mają obustronnie gładką (błyszczącą lub matową) powierzchnię przy niższej masie oraz lepszej wytrzymałości i sztywności niż możliwe do osiągnięcia klasycznymi metodami infuzji czy docisku w podciśnieniu. Dostępne są zarówno płyty lite, jak i przekładkowe (plaster miodu, Airex/Herex, Soric/Coremat).

Płyty CompoTec mają jakość porównywalną z technologią „prepreg” (obustronnie gładkie wykończenie bez porów powietrza, możliwość zastosowania wysokotemperaturowych żywic epoksydowych, optymalny stosunek zbrojenia do żywicy, itp.).

W przypadku płyt litych CompoTec jako jedyna firma na rynku oferuje tolerancje grubości sięgające nawet +/-0.02mm. Płyty lite nie są klejone z dwóch połówek. Standardowo wykonywane są płyty w rozmiarze do 500 x 500mm i zakresie grubości od 0.25mm do 5mm. Większe rozmiary i grubości są możliwe na zamówienie. Możliwe jest również zlecenie wycięcia gotowych elementów na maszynie CNC.

Unikalna specjalizacja firmy CompoTec – technologie kompozytowe to precyzyjne płyty węglowe o grubości poniżej 0.5mm dedykowane do wycinania płytek zaworu membranowego w silnikach dwusuwowych. Dostarczamy materiał do samodzielnego wycinania listków membrany.  Możemy też wykonać dowolne, gotowe płytki zaworu membranowego do każdego rodzaju silnika dwusuwowego: skutera/motocykla, skutera wodnego, skutera śnieżnego, łodzi czy paralotni. Nasze płytki są intensywnie testowane i spełniają oczekiwania klientów.

Posiadamy dobre i stale rozwijane zaplecze warsztatowe przystosowane do produkcji kompozytów w różnych technologiach. Jesteśmy w stanie zaoferować wykonanie dowolnych elementów kompozytowych z form klienta, a w razie potrzeby opracować od podstaw technologię produkcji i oprzyrządowanie, zarówno przy wyrobach indywidualnych, jak i seryjnych.

Aktualną ofertę produktów firmy CompoTec można  znaleźć na portalu Allegro (użytkownik „compotec”). W przypadku zapytań ofertowych zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Zapraszamy do współpracy!

mgr inż. Marcin Krugły, tel.: 572-353-353 (od 9:00 do 17:00), email: biuro@compotec.pl

CompoTec - technologie kompozytowe

Komentarze są wyłączone.