O firmie CompoTec

Witam na stronie firmy CompoTec – technologie kompozytowe! Nazywam się Marcin Krugły. Jestem inżynierem lotniczym, jak również modelarzem RC. Posiadam ponad 15 letnie doświadczenie w przemyśle lotniczym, a przygodę z kompozytami zacząłem w 2001 roku pracując przy produkcji szybowców PW-5 „Smyk”. W ramach firmy CompoTec – technologie kompozytowe specjalizuję się w produkcji kompozytów epoksydowych. Wykonujemy m.in. płyty z włókna węglowego (z ang. carbon fiber), szklanego, aramidowego (Kevlar®) oraz kombinacji tych zbrojeń. Opracowałem innowacyjną technologię produkcji, dzięki której oferowane płyty mają perfekcyjną, obustronnie gładką (błyszczącą lub matową – filmik porównujący wykończenie: https://www.youtube.com/watch?v=OQFoZ6UPBFs) powierzchnię przy niższej masie oraz lepszej wytrzymałości i sztywności, niż możliwe do osiągnięcia klasycznymi metodami worka próżniowego czy infuzji żywicy. Nasze płyty oferują m.in.: zero porów powietrza, optymalny stosunek zbrojenia do żywicy oraz możliwość zastosowania wysokotemperaturowych systemów żywic epoksydowych.

W przypadku płyt litych CompoTec jako jedyna firma na rynku oferuje tolerancje grubości sięgające nawet +/-0.02mm. Płyty lite nie są klejone z dwóch połówek. Standardowo wykonywane są płyty w rozmiarze do 500 x 500mm lub A2 (594x420mm) i zakresie grubości od 0.25mm do 10mm. Większe rozmiary i grubości są możliwe na zamówienie. Dostępne są zarówno płyty lite, jak i przekładkowe (plaster miodu, Airex / Herex, Soric / Coremat).

Posiadamy własną frezarkę CNC o stole roboczym 1000 x 500mm, w związku z czym oferujemy wycinanie dowolnych, gotowych elementów z oferowanych przez nas płyt. Samodzielnie produkując płyty kompozytowe, jednocześnie wykonując ich obróbkę CNC, możemy zapewnić bardzo atrakcyjne ceny za gotowe elementy! Tutaj można zobaczyć naszą frezarkę w działaniu: https://www.youtube.com/watch?v=YVWc04ITM2o

Unikalna specjalizacja firmy CompoTec – technologie kompozytowe to precyzyjne płyty węglowe o grubości poniżej 0.5mm dedykowane do wycinania płytek zaworu membranowego w silnikach dwusuwowych. Dostarczamy materiał do samodzielnego wycinania listków/płytek membrany.  Możemy też wykonać dowolne, gotowe płytki membrany do każdego rodzaju silnika dwusuwowego: motocykla, gokarta, skutera wodnego, skutera śnieżnego, łodzi czy paralotni. Nasze płytki są intensywnie testowane i spełniają oczekiwania – zarówno klientów, jak i zawodników, którzy z nami współpracują.

Posiadamy dobre i stale rozwijane zaplecze warsztatowe przystosowane do produkcji kompozytów w różnych technologiach. Jesteśmy w stanie zaoferować wykonanie dowolnych elementów kompozytowych z form klienta, a w razie potrzeby opracować od podstaw technologię produkcji i oprzyrządowanie, zarówno przy wyrobach indywidualnych, jak i seryjnych.

Aktualną ofertę produktów firmy CompoTec można  znaleźć na portalu Allegro (użytkownik „compotec”). W przypadku zapytań ofertowych zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Zapraszamy do współpracy.

mgr inż. Marcin Krugły, tel.: 572-353-353 (od 9:00 do 17:00), email: biuro@compotec.pl

CompoTec - technologie kompozytowe Marcin Krugły Krugly

Komentarze są wyłączone.